Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Sunday 26 January 2020
SFAI SKECHERS U12 NATIONAL CUP
Baldoyle United01Douglas HallSeagrange Road14:00Local Ref
St. Mary's01Tullamore TownMayfield Community School15:00Bryan Forde
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
Kinsale34CastleviewMadden Park10:00Denis Morley
Corinthian Boys15LeesideCastletreasure11:30Ray Allen
Lakewood Athletic12Mallow UnitedLakewood11:45Pat Cambridge
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Fermoy61Avondale UnitedCarrig Park10:00Gerry Hurley
Carrigtwohill United13BandonBallyadam10:00Guy Clarke-Hurley
Blarney United50RockmountO'Shea Park10:00Declan Flaherty
Wilton United12LeedsPat Bowdren Park11:30Evan Creagh
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 2
Crosshaven63EvertonCamden10:00Pat Ryan
Corkbeg20Mallow TownWhitegate11:30John Moloney
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Macroom11Temple UnitedMurrayfield Small Sided10:00Cian O'Mahony
Carrigaline Hibernians13Douglas Hall ABallea West11:30David Quinn
Buttevant13Youghal UnitedAbbeyview12:45Roy Browne
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
Innishvilla A04Park UnitedJake O'Donoghue Park10:00Richard Bond
Kilreen Celtic17RichmondBallyphehane Park10:30John P. Corcoran
Carrigaline United A41KanturkBallea West12:45Gordon O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 5
Macroom A44Blarney United AMurrayfield Small Sided11:15Cian O'Mahony
Riverstown A21Corkbeg AGACA11:30Richard O'Gorman
Glounthaune United42BallinhassigGlenmore Park12:45Daniel Daunt
Leeside A31CoachfordLeeside Park12:45Anthony Sunderland
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Fermoy A52Tramore AthleticCarrig Park11:15Gerry Hurley
Avondale United A01Springfield Ramblers ABeaumont Park11:30Fiachra O'Luanaigh
Carrigaline United B60Wilton United ABallea West15:15Paul Kavanagh
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Carrigtwohill United A70Youghal United ABallyadam11:15Guy Clarke-Hurley
Corinthian Boys B20Leeds ACastletreasure12:45Ray Allen
Carrigaline United C16Midleton BBallea West14:00Gordon O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Blarney United B16Watergrasshill United AO'Shea Park11:15Declan Flaherty
Douglas Hall B16Corinthian Boys CMoneygourney11:30Billy Noonan
Macroom B07Leeside BMurrayfield Small Sided12:30Cian O'Mahony
Corkbeg B40Lakewood Athletic BWhitegate12:45John Moloney
SKECHERS U14 PREMIER
Corinthian Boys61MidletonCastletreasure10:00Ray Allen
SKECHERS U14 DIVISION 2
Avondale United71GreenwoodBeaumont Park10:00Fiachra O'Luanaigh
SKECHERS U14 DIVISION 3
Richmond01Mallow United AKilleady12:15Richard Bond
Carrigaline Hibernians20Douglas Hall ABallea East13:30Finn O'Sullivan
SKECHERS U14 DIVISION 4
Corkbeg01Glounthaune UnitedWhitegate10:00John Moloney
Carrigaline United A61Ringmahon Rangers ABallea East15:00Finn O'Sullivan
SKECHERS U14 DIVISION 5
Douglas Hall B40Macroom AMoneygourney10:00Billy Noonan
Wilton United A42Buttevant APat Bowdren Park10:00Evan Creagh
SKECHERS U14 DIVISION 6
Riverstown A03Strand United AGACA10:00Richard O'Gorman
Leeds A04Blarney United ALeeds Park10:00Bryan Forde
Carrigaline United B13Springfield Ramblers BBallea West10:00David Quinn
Castleview A52Park United AO'Sullivan Park12:30Denis Morley
SFAI SKECHERS U16 NATIONAL CUP
St. Mary's03ArdeeMayfield Community School13:00Bryan Forde
Mount Merrion32Mallow UnitedRockfield Park13:30Local Ref
Ringmahon Rangers*
Ringmahon Rangers win 4-3 after pens
11Stella MarisRingmahon Park14:30Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Midleton60KinsaleKnockgriffin10:00Timmy Kelleher
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Ballincollig02LeedsThe Landing Field10:00Tim O'Connell
Lakewood Athletic41Mallow United ALakewood10:00Pat Cambridge
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
Carrigaline Hibernians22St. Mary's ABallea East10:00David O'Donoghue
Ringmahon Rangers A33FermoyRingmahon Park10:00Darren O'Sullivan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Watergrasshill United13Tramore AthleticSkehanagh Park10:00Daniel Daunt
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 4
Kanturk52Buttevant AGurteenard10:00Roy Browne
Carrigaline United A12Strand UnitedBallea East11:45David O'Donoghue
Saturday 25 January 2020
SFAI SKECHERS U12 NATIONAL CUP
Midleton20Pike RoversKnockgriffin14:00Bryan Forde
Thomastown20Carrigaline UnitedUnited Park Thomastown14:00Local Ref
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 2
Pearse Celtic10Corinthian Boys AClashduv Park15:00Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Midleton A11InnishvillaMidleton College Cricket Pitch12:15Declan Flaherty
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
Lakewood Athletic A41Bweeng CelticLakewood10:00Guy Clarke-Hurley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Churchvilla62Kinsale ABallyduff10:00Declan Flaherty
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Kinsale B23Midleton CMadden Park10:00Gerry Hurley
Bandon A70Carrigaline United DTown Park Bandon13:00Fionn McCarthy
SFAI SKECHERS U13 NATIONAL CUP
Macroom14CorduffMurrayfield14:00Pat Cambridge
Lakewood Athletic14Aisling AnnacottyLakewood14:00Ray Allen
Corinthian Boys10BalbrigganCastletreasure14:00David O'Donoghue
Illistrin21Mallow TownIllistrin12:00Local Ref
U13 PREMIER
Mallow United04MidletonSt. Gobnait's Park10:00Larry Hickey
Douglas Hall40Carrigaline UnitedMoneygourney11:45Ray Murphy
U13 DIVISION 1
Rockmount11Mayfield UnitedRockmount Park10:00Richard Bond
Leeds14RiverstownLeeds Park10:00Timmy Kelleher
Castleview40Avondale UnitedO'Sullivan Park12:15Larry Hickey
Carrigtwohill United12FermoyBallyadam12:45Finn O'Sullivan
Leeside30Temple UnitedLeeside Park14:00Anthony Sunderland
SFAI SKECHERS U14 NATIONAL CUP
Knocknacarra*
Knocknacarra win 5-4 after pens
11Carrigaline UnitedCappagh Park14:00Local Ref
SKECHERS U14 DIVISION 2
Corinthian Boys A22BandonCastletreasure10:00Richard O'Gorman
Kanturk41Youghal UnitedGurteenard10:00Brendan O'Regan
Buttevant22PassageAbbeyview11:45Daniel Long
SKECHERS U14 DIVISION 3
Park United41Midleton ABrigown Park10:00Daniel Daunt
SKECHERS U14 DIVISION 4
Springfield Ramblers A11Tramore AthleticPat O'Brien Park10:00David Quinn
Corinthian Boys B17Lakewood Athletic ACastletreasure11:30Cian Madden
SKECHERS U14 DIVISION 5
Bandon A73Corinthian Boys CTown Park Bandon10:00Fionn McCarthy
Coachford60Everton AThe Glebe, Coachford11:00Pat Cambridge
SKECHERS U14 DIVISION 6
Ballinhassig63Bweeng CelticGortnaglough10:00Denis Morley
Lakewood Athletic B14Kinsale ALakewood11:15Guy Clarke-Hurley
Corinthian Boys D70Carrigaline United CCastletreasure13:00Eoin Curran
SFAI SKECHERS U15 NATIONAL CUP
Shelbourne04Corinthian BoysShelbourne Park14:00Local Ref
Midleton40Bellurgan UnitedKnockgriffin12:00Bryan Forde
Ringmahon Rangers41Carragh CelticRingmahon Park14:00Craig Noonan
Everton01Fairview RangersEverton Park14:00David Quinn
GARY COMERFORD U15 PREMIER
Fermoy11Mallow UnitedCarrig Park12:30Noel O'Leary
Blarney United31Douglas HallRegional Park12:45Alan Belmajdoub
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
Passage20Corinthian Boys AMaulbaun10:00John Gaffney
Rockmount32Park UnitedRockmount Park11:15Richard Bond
Bandon21Wilton UnitedTown Park Bandon11:30Fionn McCarthy
Riverstown23Midleton AGACA12:15Gordon O'Leary
SFAI SKECHERS U16 NATIONAL CUP
Carrigaline United70TramoreBallea East14:00Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
Buttevant33Park UnitedAbbeyview10:00Daniel Long
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Youghal United31Leeside AArdrath Park10:00Finn O'Sullivan
Mallow United B12BallinhassigAcademy Pitch10:00Tim O'Connell
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 4
Wilton United70CorkbegPat Bowdren Park10:00Evan Creagh
Douglas Hall B17St. Mary's BMoneygourney10:00Ray Murphy
Sunday 19 January 2020
SFAI SUBWAY U12 MUNSTER INTER LEAGUE
Cork Athletic21WaterfordBallea East12:00David Quinn
Cork United40Limerick UnitedBallea East14:00Pat Ryan
U13 CON ELLIOT FOUNDERS CUP
Carrigtwohill United A30Riverstown CBallyadam12:45Eric O'Driscoll
Carrigaline Hibernians70CrosshavenBallea West11:45Bryan Forde
Douglas Hall B20Blarney United BMoneygourney11:45Kieran Burns
U13 LOCAL CUP - PRELIMINARY ROUNDS
Leeds A37PassageLeeds Park11:45Richard Bond
Glounthaune United30Riverstown BGlenmore Park12:30Gerry Hurley
SKECHERS U14 DIVISION 1
Leeds04Blarney UnitedLeeds Park12:30Pat Cambridge
U15 DENNEHY'S HEALTH & FITNESS LOCAL CUP - LAST 32
Watergrasshill United A17Blarney UnitedSkehanagh Park11:15Denis Morley
SFAI SUBWAY U15 MUNSTER INTER LEAGUE
Cork United21KerryLakewood12:00Craig Noonan
U15 DENNEHY'S HEALTH & FITNESS LOCAL CUP - PRELIM ROUNDS
St. Mary's32Wilton UnitedMayfield Community School10:00Ray Allen
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Carrigaline United33Blarney UnitedBallea East10:00Bryan Forde
Saturday 18 January 2020
U13 LOCAL CUP - PRELIMINARY ROUNDS
Leeds21Blarney United ALeeds Park11:15Tim O'Connell
Mayfield United60Carrigaline United AMayfield Park10:00Finn O'Sullivan
Corinthian Boys A31Avondale UnitedCastletreasure12:30Craig Noonan
U13 PREMIER
Lakewood Athletic21Douglas HallLakewood10:00Richard O'Gorman
Kinsale13Mallow TownMadden Park10:00Pat Cambridge
Carrigaline United05Corinthian BoysBallea East11:45Kieran Burns
U13 DIVISION 1
Riverstown31Carrigtwohill UnitedGACA12:15Richard Bond
U15 DENNEHY'S HEALTH & FITNESS LOCAL CUP - LAST 32
Midleton A40Mallow United AKnockgriffin11:30Ray Allen
Ringmahon Rangers42Douglas HallRingmahon Park10:00Ray Murphy
Coachford41ChurchvillaThe Glebe, Coachford10:00John P. Corcoran
Midleton40Avondale United AKnockgriffin10:00Ray Allen
U15 NEIL WELCH FOUNDERS CUP
Carrigaline Hibernians34Tramore AthleticBallea East13:00Eoin Curran
Total : 125