Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 24 September 2022
ROY KEANE U13 PREMIER
Corinthian Boys14MidletonCastletreasure10:00Allan Martin
Douglas Hall40Mallow UnitedMoneygourney10:00Craig Noonan
St. Mary's21Lakewood AthleticSt. Mary's Park12:15Pat Cambridge
Carrigaline United12Springfield RamblersBallea East14:30Michael Deasy
U13 DIVISION 1
Riverstown41Douglas Hall AGACA10:00Edward Kenny
Rockmount15LeedsRockmount Park10:00Pat Cambridge
Kinsale11CastleviewMadden Park10:00Guy Clarke-Hurley
Mallow Town12PassageMallow Racecourse11:15William Wyse
Ringmahon Rangers12Carrigtwohill UnitedRingmahon Park12:15Jason O'Driscoll
U13 DIVISION 2
Lakewood Athletic A07FermoyLakewood10:00Eoin Keogh
Blarney United70Corinthian Boys AO'Shea Park11:45Austin Stack
Carrigaline Hibernians10BandonBallea East15:45Razvan Neidoni
U13 DIVISION 3
Watergrasshill United41InnishvillaSkehanagh Park10:00Jason O'Driscoll
Park United31Tramore AthleticBrigown Park10:00Jake O'Mullane
U13 DIVISION 4
Los Zarcos22RichmondTown Park Millstreet10:00Brendan O'Regan
Kinsale A61KanturkMadden Park11:15Guy Clarke-Hurley
Douglas Hall B01Pearse CelticMoneygourney11:15Craig Noonan
Ballincollig20Youghal UnitedThe Landing Field14:00Keith Haines
U13 DIVISION 5
Mayfield United03St. Mary's BMayfield Park10:45Pat Ryan
Riverstown A60Bandon AGACA11:15Edward Kenny
Blarney United A25Macroom AO'Shea Park13:00Austin Stack
Carrigaline United A20Bweeng CelticBallea East17:00Razvan Neidoni
U13 DIVISION 6
Passage A07Glounthaune UnitedRockenham Park12:00Richard Bond
Wilton United A21Carrigaline United BPat Bowdren Park12:15Denis Morley
Rathcormac20EvertonCastlelyons12:15Jake O'Mullane
U13 DIVISION 7
Springfield Ramblers A11Springfield Ramblers BStephen Ireland Astro Cobh10:00David Quinn
Avondale United A20Mallow United ABeaumont Park15:30Albert Vlastimir
U13 DIVISION 9
Lakewood Athletic C71Macroom BLakewood10:00Denis Morley
Midleton B52Riverstown BMidleton College Cricket Pitch10:00Ger Dobbs
Riverstown C09CoachfordGACA12:30Aaron Walsh
GARY COMERFORD U15 PREMIER
Corinthian Boys13MidletonCastletreasure11:15Allan Martin
Lakewood Athletic20RockmountLakewood11:15Eoin Keogh
Douglas Hall70St. Mary'sMoneygourney12:30Craig Noonan
Mallow United33Carrigaline UnitedSt. Gobnait's Park13:30William Wyse
Leeside10KinsaleLeeside Park14:00David Quinn
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
Springfield Ramblers61Wilton UnitedStephen Ireland Astro Cobh11:15David Quinn
Mayfield United30Mallow TownMayfield Park12:00Pat Ryan
Midleton A40Blarney UnitedKnockgriffin12:00Ger Dobbs
Carrigtwohill United60Corinthian Boys ABallyadam12:30Ethan O'Connor
Avondale United40FermoyBeaumont Park14:00Albert Vlastimir
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
Mogeely FC23CorkbegRailway Park, Mogeely10:00David O'Donoghue
Carrigaline Hibernians20LeedsBallea East13:00Michael Deasy
Passage50RiverstownMaulbaun13:30Richard Bond
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
Churchvilla14Midleton BBallyduff10:00Ethan O'Connor
Bandon10Park UnitedTown Park Bandon10:00Andrzej Juszczak
Youghal United44InnishvillaArdrath Park12:30David O'Donoghue
Ballincollig21CrosshavenThe Landing Field15:15Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Ballinhassig01Corinthian Boys CGortnaglough10:00John Cotter
Corinthian Boys B31Pearse CelticCastletreasure12:45Allan Martin
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Coachford23Carrigtwohill United AThe Glebe, Coachford10:00Richard Fitzgerald
Everton06Ballincollig ACoffey's Field10:00Noel O'Leary
Bandon A07Avondale United ATown Park Bandon11:30Andrzej Juszczak
Kilreen Celtic11Macroom ABallyphehane Park12:30Noel O'Leary
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Riverstown B05Fermoy AGACA13:45Aaron Walsh
Carrigaline United C42Blarney United BBallea West14:00Razvan Neidoni
Sunday 25 September 2022
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
Lakewood Athletic41Carrigaline UnitedLakewood10:00Denis Morley
Avondale United15Mallow UnitedBeaumont Park11:15Albert Vlastimir
Kinsale50LeedsKinsale Community School A/W11:45Richard Bond
Midleton11Wilton UnitedMidleton College Cricket Pitch12:30Richard Fitzgerald
Douglas Hall02Corinthian BoysMoneygourney13:15Craig Noonan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Blarney United11Ringmahon RangersO'Shea Park10:00Derek Sheehan
Riverstown11RockmountGACA11:30Jake O'Mullane
Bandon03Springfield RamblersTown Park Bandon11:45Ritchie Collins
St. Mary's10FermoySt. Mary's Park12:45Pat Cambridge
Carrigtwohill United20Douglas Hall ABallyadam13:00Austin Stack
Corinthian Boys A01Mallow TownCastletreasure14:30Brendan O'Regan
U13 DIVISION 2
Macroom03CorkbegTown Park Macroom10:00Andrzej Juszczak
U13 DIVISION 3
Greenwood61Midleton ACoffey's Field11:45Tim O'Connell
U13 DIVISION 6
Castleview A22Youghal United AO'Sullivan Park10:00Ashley Todd
U13 DIVISION 7
Corkbeg A23BallinhassigWhitegate10:00Ger Dobbs
Carrigtwohill United A23Kilreen CelticBallyadam11:45Austin Stack
U13 DIVISION 8
Fermoy A40Park United ACarrig Park10:00William Wyse
Leeds A72Mallow Town ALeeds Park11:45Guy Clarke-Hurley
Corinthian Boys B31Ballincollig ACastletreasure13:15Brendan O'Regan
U13 DIVISION 9
Avondale United B00Douglas Hall CBeaumont Park10:00Albert Vlastimir
Blackstone Rovers02Watergrasshill United AFair Field12:15Ashley Todd
Greenwood A05Carrigaline United CCoffey's Field13:00Tim O'Connell
U14 PREMIER
Mallow Town34Lakewood AthleticMallow Racecourse10:00Allan Martin
Carrigaline United60St. Mary'sBallea East11:45Razvan Neidoni
Mallow United33Douglas HallSt. Gobnait's Park11:45Pat Ryan
Corinthian Boys30MidletonCastletreasure11:45David Quinn
Watergrasshill United24RockmountSkehanagh Park12:15William Wyse
U14 DIVISION 1
Kinsale13Carrigtwohill UnitedMadden Park10:00Richard Bond
Riverstown26Youghal UnitedGACA10:00Jake O'Mullane
Leeside06BandonLeeside Park10:00Keith Haines
Springfield Ramblers31Carrigaline HiberniansJohn Murphy Memorial Park12:30Don Murray
Passage42InnishvillaRockenham Park14:15Razvan Neidoni
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
Macroom16KanturkTown Park Macroom11:15Andrzej Juszczak
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 4
Lakewood Athletic A42Blarney United ALakewood10:00Paul Connolly
Douglas Hall A51Watergrasshill UnitedMoneygourney11:45Craig Noonan
Mallow United A26RichmondAcademy Pitch12:15Allan Martin
Leeside A20Carrigaline United ALeeside Park13:00Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Corkbeg A40Carrigaline United BWhitegate11:15Ger Dobbs
Leeside B04Kinsale ALeeside Park11:30Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Bweeng Celtic12Passage ABweeng Community Pitch12:30Roy Browne
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Glounthaune United33Rathcoole RoversGlenmore Park10:00Don Murray
Lakewood Athletic B12Park United ALakewood11:30Paul Connolly
Innishvilla A42Douglas Hall BJake O'Donoghue Park11:45Michael O'Hanlon
Grenagh United26Youghal United AGrenagh Sports Complex12:15Derek Sheehan
Los Zarcos61Springfield Ramblers ATown Park Millstreet15:00Roy Browne
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Leeds33PassageLeeds Park10:00Guy Clarke-Hurley
Mallow United02Mallow TownSt. Gobnait's Park10:00Pat Ryan
Douglas Hall30Lakewood AthleticMoneygourney10:00Craig Noonan
Carrigaline United42RiverstownBallea East10:00Razvan Neidoni
Corinthian Boys21MidletonCastletreasure10:00David Quinn
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Innishvilla04Youghal UnitedJake O'Donoghue Park10:00Michael O'Hanlon
Rockmount10Corinthian Boys ARockmount Park10:00Pat Cambridge
Everton03KinsaleCoffey's Field10:00Tim O'Connell
Bandon20BallincolligTown Park Bandon10:00Ritchie Collins
Carrigtwohill United34Mayfield UnitedBallyadam10:00Austin Stack
Saturday 1 October 2022
SFAI U12 National Cup Cork Area
Castlelack13MidletonBrinny16:00Local Ref
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Kinsale A00RichmondKinsale Community School A/W12:00Richard Fitzgerald
Avondale United A30Park UnitedBeaumont Park15:45Albert Vlastimir
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 4
St. Mary's A10KanturkSt. Mary's Park15:30Brendan O'Regan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Leeds A02Ringmahon Rangers ALeeds Park12:00Pat Cambridge
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Carrigaline United B10Wilton United BBallea East16:15Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Fermoy A17Bweeng CelticCarrig Park10:00Austin Stack
Buttevant42St. Mary's BAbbeyview12:00William Wyse
Mallow Town B37Blarney United BSt. Joseph's Road12:30James Browne
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 9
Park United A05RathcormacBrigown Park11:30Richard Bond
Kilreen Celtic71Passage ABallyphehane Park14:00Noel O'Leary
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 10
Kinsale B33Carrigtwohill United AKinsale Community School A/W13:15Richard Fitzgerald
Carrigaline United C04Innishvilla ABallea East17:30Denis Morley
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 11
Lakewood Athletic C50Rathcormac ALakewood10:00Andrzej Juszczak
Avondale United C22Corinthian Boys DBeaumont Park17:00Albert Vlastimir
SFAI U13 National Cup Cork Area
Rathcormac07LeedsCastlelyons10:00Colin Healy
Riverstown13BandonEastcliffe10:00Jason Creamer
Corinthian Boys A16LismoreCastletreasure12:00David Quinn
St. Mary's30Douglas Hall ASt. Mary's Park10:00Paul Connolly
Tramore Athletic30St. Mary's ATramore Park10:00Guy Clarke-Hurley
Carrigaline Hibernians60KinsaleBallea West14:00David O'Donoghue
Bweeng Celtic30Cappoquin RailwayBweeng12:00Roy Browne
Mogeely B03BallincolligMogeely11:00Local Ref
Corinthian Boys*
Corinthian Boys win 5-4 after pens
22Avondale UnitedCastletreasure10:00David Quinn
Blarney United21Mallow UnitedO'Shea Park12:45Eoin Keogh
Kilworth Celtic30BallinhassigKilworth12:30Local Ref
Macroom07MidletonTown Park Macroom10:00Peter O'Riordan
Mayfield United15Drinagh RangersMayfield Park12:00Edward Kenny
Lakewood Athletic70Bandon ALakewood10:00John Cotter
Ringmahon Rangers13ClonakiltyRingmahon Park12:00Guy Clarke-Hurley
Springfield Ramblers40CrosshavenStephen Ireland Astro Cobh10:00Craig Noonan
Mogeely A36Mallow TownMogeely12:30Local Ref
Passage30Youghal UnitedRockenham Park12:00Kieran Burns
Riverside Athletic12RockmountCarbery Park14:00Local Ref
Innishvilla03Carrigaline UnitedJake O'Donoghue Park10:00Allan Martin
U14 DIVISION 5
Park United22Blarney United ABrigown Park10:00Richard Bond
St. Mary's A50EvertonSt. Mary's Park14:00Brendan O'Regan
Corinthian Boys B16GreenwoodCastletreasure16:00Sean McDermott
U14 DIVISION 6
Pearse Celtic44Ringmahon RangersCoffey's Field10:00John Gaffney
Coachford05Lakewood Athletic BThe Glebe, Coachford12:15Andrzej Juszczak
U14 DIVISION 7
Carrigaline United D42Carrigtwohill United ABallea East14:45Keith Haines
U14 DIVISION 8
Macroom A32Leeds ATown Park Macroom12:00Peter O'Riordan
Watergrasshill United A70Kinsale BSkehanagh Park12:15Austin Stack
SFAI U15 National Cup Cork Area
Passage02RockmountRockenham Park13:30Kieran Burns
Innishvilla31Kilgoban CelticJake O'Donoghue Park12:00Allan Martin
Carrigtwohill United21CorkbegBallyadam13:00Jason O'Driscoll
Avondale United21Blarney UnitedBeaumont Park14:00Albert Vlastimir
Corinthian Boys A51SullaneCastletreasure14:00David Quinn
Buttevant02Mayfield UnitedAbbeyview10:00William Wyse
Wilton United10Mogeely FCPat Bowdren Park10:00Pat Ryan
Springfield Ramblers17Carrigaline UnitedStephen Ireland Astro Cobh11:45Craig Noonan
Mallow United51LeesideSt. Gobnait's Park14:30Roy Browne
Midleton A10Mallow TownKnockgriffin10:00Ger Dobbs
St. Mary's30Leeside BSt. Mary's Park11:30Paul Connolly
Lakewood Athletic A52BallinhassigLakewood11:15John Cotter
Crosshaven03Corinthian BoysCamden11:00David O'Donoghue
Leeds14Carrigaline HiberniansLeeds Park10:00Pat Cambridge
Youghal United34MacroomArdrath Park10:00Jason O'Driscoll
Ardfield03MidletonKnockgriffin12:00Ger Dobbs
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Carrigaline United A30Watergrasshill UnitedBallea East13:00Keith Haines
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 5
Strand United30ChurchvillaBallyanley10:00Eoin Keogh
Castlebridge Celtic27Macroom ACeltic Park, Castlelyons11:45Colin Healy
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 6
Kinsale A34Blarney United AMadden Park10:00Richard Fitzgerald
Sunday 2 October 2022
SFAI U12 National Cup Cork Area
Mallow Town02LismoreSt. Joseph's Road12:45Allan Martin
Innishvilla32Lyre RoversJake O'Donoghue Park14:15Andrzej Juszczak
Everton12BallincolligCoffey's Field14:30Jason Creamer
Youghal United15Wilton UnitedArdrath Park12:00Don Murray
Mayfield United05Ringmahon RangersMayfield Park12:15Craig Noonan
Ballinhassig06Douglas HallGortnaglough16:30Richard Fitzgerald
Avondale United30FermoyBeaumont Park12:00Albert Vlastimir
Corinthian Boys60CorkbegCastletreasure14:00David Quinn
Riverside Athletic50CrosshavenCarbery Park14:30Local Ref
Carrigaline United70Mogeely BBallea East12:00Michael O'Hanlon
Springfield Ramblers70Mogeely AStephen Ireland Astro Cobh14:00Jake O'Mullane
St. Mary's32MacroomSt. Mary's Park12:15Sean McDermott
Blarney United20Lakewood Athletic BO'Shea Park12:00Denis Morley
Bandon A14Carrigaline HiberniansTown Park Bandon12:00Guy Clarke-Hurley
Lakewood Athletic A12Douglas Hall ALakewood12:15Marcus O'Reilly
Leeside03Lakewood AthleticLeeside Park16:15Jake O'Mullane
Kilworth Celtic07KinsaleKilworth12:00Local Ref
Watergrasshill United00Mallow United*
Mallow United win 1-3 after pens
Skehanagh Park11:45Colin Healy
Leeds*
Leeds win 3-2 after pens
22RockmountLeeds Park12:15Pat Cambridge
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 3
Glounthaune United30Midleton AGlenmore Park11:15Hector Otero
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 5
Strand United06Youghal United ABallyanley12:15Mark Browne
Douglas Hall B30Blarney United AMoneygourney12:15Pat Ryan
Corinthian Boys B20Mallow Town ACastletreasure17:15John Cotter
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 6
Rockmount A21ChurchvillaRockmount Park10:00Mark Browne
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 7
Mallow United A22Corinthian Boys CAcademy Pitch11:30Club Ref
Midleton B23Castleview AMidleton College Cricket Pitch11:45Ethan O'Connor
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 8
Watergrasshill United A01Riverstown BSkehanagh Park13:30Colin Healy
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 9
Strand United A30Macroom ABallyanley13:30Mark Browne
Greenwood03Pearse CelticCoffey's Field16:00Jason Creamer
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 10
Springfield Ramblers B11Corkbeg AStephen Ireland Astro Cobh11:15Timmy Kelleher
Avondale United B41Riverstown CBeaumont Park17:15Albert Vlastimir
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 11
Glounthaune United A22Kinsale CGlenmore Park10:00Hector Otero
Coachford51Rathcoole RoversThe Glebe, Coachford16:15Denis Morley
SFAI U13 National Cup Cork Area
Dunmanway Town30Carrigtwohill UnitedRugby Pitch12:00Local Ref
Castlelack22Castleview*
Castleview win 2-3 after pens
Brinny14:30Local Ref
SFAI U14 National Cup Cork Area
Crosshaven76InnishvillaCamden10:00John Cotter
Corinthian Boys A02Carrigtwohill UnitedCastletreasure12:00David Quinn
Blarney United05CorkbegO'Shea Park10:00Denis Morley
Mallow United71ButtevantSt. Gobnait's Park10:00Allan Martin
Cappoquin Railway13RiverstownCappoquin14:00Local Ref
Macroom12Springfield RamblersTown Park Macroom12:15William Wyse
Midleton21Mallow TownMidleton College Cricket Pitch10:00Ethan O'Connor
Clonakilty04KinsaleBallyvackey12:30Local Ref
Kilworth Celtic23LeesideKilworth14:00Local Ref
Watergrasshill United07Carrigaline UnitedSkehanagh Park10:00Colin Healy
Carrigaline Hibernians24Youghal UnitedBallea East10:00Michael O'Hanlon
Rathcormac13Midleton ACastlelyons12:45Richard Bond
Passage34Corinthian BoysRockenham Park12:00Richard Fitzgerald
Skibbereen03Douglas HallBaltimore Road13:15Local Ref
U14 DIVISION 3
Kanturk71Grenagh UnitedGurteenard10:00Cian O'Mahony
Tramore Athletic15LeedsTramore Park11:45David O'Donoghue
Avondale United20CastleviewBeaumont Park15:45Albert Vlastimir
U14 DIVISION 4
Mallow United A20Glounthaune UnitedAcademy Pitch10:00Club Ref
Richmond03Riverstown AKilleady12:15Andrzej Juszczak
U14 DIVISION 6
Riverstown B17Passage AEastcliffe13:00Ken O'Driscoll
U14 DIVISION 7
Innishvilla A23Corinthian Boys CJake O'Donoghue Park10:00Andrzej Juszczak
Churchvilla24Midleton BBallyduff10:00Diarmuid Mulcahy
U14 DIVISION 8
Springfield Ramblers B08Douglas Hall BStephen Ireland Astro Cobh12:45Timmy Kelleher
Blarney United B61Mallow United BO'Shea Park13:45Denis Morley
SFAI U16 National Cup Cork Area
Macroom11Rockmount*
Rockmount win 1-4 after pens
Town Park Macroom10:00William Wyse
Avondale United24Carrigaline HiberniansBeaumont Park10:00Albert Vlastimir
Carrigtwohill United62ClonakiltyBallyadam12:30Ger Dobbs
Leeds63Blarney UnitedLeeds Park10:00Pat Cambridge
Youghal United32KinsaleArdrath Park10:00Don Murray
Bandon A13EvertonTown Park Bandon10:00Guy Clarke-Hurley
Midleton B11Springfield Ramblers*
Springfield Ramblers win 3-4 after pens
Knockgriffin10:00Jason O'Driscoll
Midleton33Riverstown*
Riverstown win 4-5 after pens
Knockgriffin12:00Jason O'Driscoll
Corinthian Boys A10BandonCastletreasure10:00David Quinn
Mayfield United13Corinthian BoysMayfield Park10:00Craig Noonan
Ballincollig21Lakewood Athletic AThe Landing Field10:00Jason Creamer
Passage02Mallow TownRockenham Park10:00Richard Fitzgerald
Lakewood Athletic70Mogeely FCLakewood10:00Marcus O'Reilly
Douglas Hall13Carrigaline UnitedMoneygourney10:00Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 2
Fermoy32Park UnitedCarrig Park10:00Richard Bond
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 3
Carrigtwohill United A42CrosshavenBallyadam10:00Ger Dobbs
Wilton United23Brideview UnitedPat Bowdren Park13:00Dec Fogarty
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 4
Tramore Athletic16Riverstown BTramore Park10:00David O'Donoghue
Ballinhassig34Riverstown AGortnaglough15:00Richard Fitzgerald
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 6
Douglas Hall B11Carrigaline United BSt. Mary's Secondary School10:00Kieran Hayes
Avondale United A14Leeds ABeaumont Park14:00Albert Vlastimir
Corinthian Boys C00Innishvilla ACastletreasure15:30Jason O'Driscoll
Total : 254