Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Saturday 8 October 2022
ROY KEANE U13 PREMIER
Corinthian BoysDouglas HallCastletreasure10:00Richard Fitzgerald
St. Mary'sSpringfield RamblersSt. Mary's Park12:15Eoin Keogh
Wilton UnitedMidletonPat Bowdren Park12:30Craig Noonan
Carrigaline UnitedMallow UnitedBallea East13:00Jason O'Driscoll
Avondale UnitedLakewood AthleticBeaumont Park14:00Albert Vlastimir
U13 DIVISION 1
Douglas Hall ACarrigtwohill UnitedMoneygourney10:00Colin Healy
Mallow TownCastleviewMallow Racecourse10:00Allan Martin
Ringmahon RangersPassageRingmahon Park10:00John Cotter
RiverstownLeedsGACA10:00Michael Deasy
RockmountKinsaleRockmount Park10:00Eoin Keogh
U13 DIVISION 2
FermoyIdle10:00
BandonLakewood Athletic ATown Park Bandon10:00Mark Browne
U13 DIVISION 4
Youghal UnitedKinsale AArdrath Park10:00Razvan Neidoni
RichmondBallincolligKilleady12:15Denis Morley
U13 DIVISION 5
Bandon ACarrigaline United ATown Park Bandon11:15Mark Browne
U13 DIVISION 6
EvertonPassage ACoffey's Field10:00Aaron Walsh
Carrigaline United BRathcormacBallea East14:15Jason O'Driscoll
U13 DIVISION 7
BallinhassigCarrigtwohill United AGortnaglough10:00Denis Morley
Springfield Ramblers BAvondale United APat O'Brien Park10:00Paul Connolly
Mallow United ACorkbeg AAcademy Pitch11:00Callum O'Regan
Kilreen CelticSpringfield Ramblers ABallyphehane Park12:15Noel O'Leary
U13 DIVISION 8
Park United ACorinthian Boys BBrigown Park10:00David O'Donoghue
Mallow Town AFermoy AMallow Racecourse11:15Allan Martin
Ballincollig AButtevantThe Landing Field14:30Joe Pigott
U13 DIVISION 9
CoachfordMidleton BThe Glebe, Coachford10:00Fionn McCarthy
IdleLakewood Athletic C10:00
Douglas Hall CCarrigaline United DMoneygourney11:15Colin Healy
Riverstown BGreenwood AGACA11:15Michael Deasy
Carrigaline United CBlackstone RoversBallea East15:30Keith Haines
GARY COMERFORD U15 PREMIER
Lakewood AthleticSt. Mary'sLakewood10:00Craig Noonan
KinsaleCarrigaline UnitedMadden Park10:00David Quinn
Corinthian BoysDouglas HallCastletreasure11:15Richard Fitzgerald
Mallow UnitedRockmountSt. Gobnait's Park13:30Roy Browne
LeesideMidletonLeeside Park15:15Fionn McCarthy
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 1
Midleton AWilton UnitedKnockgriffin10:00Ethan O'Connor
Carrigtwohill UnitedFermoyBallyadam10:00Austin Stack
Mayfield UnitedCorinthian Boys AMayfield Park10:45Conchur O'Conghaile
Springfield RamblersAvondale UnitedPat O'Brien Park11:15Paul Connolly
Blarney UnitedMallow TownO'Shea Park11:45Pat Cambridge
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
RiverstownCarrigaline HiberniansGACA12:30Michael Deasy
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
Park UnitedBallincolligBrigown Park11:15David O'Donoghue
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 4
Watergrasshill UnitedLakewood Athletic ASkehanagh Park10:00Dawid Krysa
Blarney United AButtevantO'Shea Park13:15Pat Cambridge
Carrigaline United ADouglas Hall ABallea East16:45Keith Haines
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 5
Pearse CelticLeeside BCoffey's Field11:15Aaron Walsh
Kinsale ABallinhassigMadden Park11:30David Quinn
Corinthian Boys CCorkbeg ACastletreasure12:45Richard Fitzgerald
Carrigaline United BCorinthian Boys BBallea West14:15Ashley Todd
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Passage ACoachfordRockenham Park12:00Ashley Todd
Ballincollig AKilreen CelticRegional Park12:15Richard Bond
Avondale United ABweeng CelticBeaumont Park15:15Albert Vlastimir
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Rathcoole RoversInnishvilla ACooney Park10:00Cian O'Mahony
Youghal United AGlounthaune UnitedArdrath Park11:15Razvan Neidoni
Park United ARiverstown BBrigown Park12:45David O'Donoghue
Springfield Ramblers AGrenagh UnitedPat O'Brien Park12:45Ger Dobbs
U11 G1 22/23
Corinthian BoysDouglas HallCastletreasure10:00Club Ref
Leeside UnitedMallow UnitedLeeside Park11:00Club Ref
Ringmahon RangersMidletonRingmahon Park12:00Club Ref
Carrigaline UnitedLakewood AthleticBallea Park17:00Club Ref
U11 G2 22/23
RockmountWilton UnitedRockmount Park12:00Club Ref
Mallow TownBandonFairfield Mallow12:30Club Ref
RiverstownSpringfield RamblersGACA14:45Club Ref
U11 G3 22/23
Midleton ACastleviewKnockgriffin10:00Club Ref
LeedsWatergrasshill UnitedLeeds Park11:00Club Ref
Corinthian Boys ARathcormacCastletreasure11:00Club Ref
Lakewood Athletic AIdle16:00
U11 G4 22/23
FermoyCarrigtwohill UnitedCarrig Park11:00Club Ref
Douglas Hall ACarrigaline HiberniansMoneygourney13:00Club Ref
KinsalePassageKinsale Community School A/W13:30Club Ref
Blarney UnitedBallincolligO'Shea Park15:00Club Ref
U11 G5 22/23
St. Mary'sPark UnitedSt. Mary's Park10:00Club Ref
Avondale UnitedMallow Town AAshton School10:00Club Ref
MacroomMayfield UnitedMurrayfield Small Sided12:00Club Ref
Corinthian Boys BInnishvillaCastletreasure12:00Club Ref
U11 G6 22/23
CrosshavenLeeds ACamden11:00Club Ref
CorkbegLakewood Athletic BWhitegate11:00Club Ref
KanturkKinsale AGurteenard11:00Club Ref
Bandon AYoughal UnitedTown Park Bandon13:15Club Ref
U11 G7 22/23
Mayfield United ALos ZarcosMayfield Park12:45Club Ref
Douglas Hall BBlarney United AMoneygourney14:00Club Ref
EvertonLeeside United ACoffey's Field14:15Club Ref
Carrigaline United ABallinhassigBallea Park16:00Club Ref
U11 G8 22/23
Rathcormac APassage ARathcormac Community Field11:00Club Ref
Midleton BMallow United AKnockgriffin11:00Club Ref
Ballincollig ARiverstown AThe Landing Field13:00Club Ref
Wilton United ACarrigtwohill United APat Bowdren Park14:30Club Ref
U11 G9 22/23
Kilreen CelticChurchvillaBallyphehane Park10:30Club Ref
Tramore AthleticAvondale United ATramore Park16:00Club Ref
Strand UnitedPearse CelticBallyanley16:00Club Ref
U11 G10 22/23
Watergrasshill United ACorinthian Boys CSkehanagh Park12:00Club Ref
GreenwoodDouglas Hall CCoffey's Field13:15Club Ref
U11 G11 22/23
Springfield Ramblers ACoachfordJohn Murphy Memorial Park11:00Club Ref
Macroom ACorinthian Boys DMurrayfield Small Sided11:00Club Ref
Park United AKanturk ABrigown Park14:45Club Ref
Sunday 9 October 2022
BLACKWATER MOTORS U12 PREMIER
Avondale UnitedKinsaleBeaumont Park10:00Albert Vlastimir
Lakewood AthleticCorinthian BoysLakewood10:00TBA
Wilton UnitedCarrigaline UnitedPat Bowdren Park10:00TBA
MidletonMallow UnitedMidleton College Cricket Pitch11:15Aaron Walsh
Douglas HallLeedsMoneygourney13:00Pat Ryan
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
St. Mary'sBandonSt. Mary's Park11:15Conchur O'Conghaile
Blarney UnitedFermoyO'Shea Park11:30Colin Healy
RiverstownMallow TownGACA11:30TBA
RockmountDouglas Hall ARockmount Park11:45Derek Sheehan
Carrigtwohill UnitedRingmahon RangersBallyadam13:15Denis Morley
Corinthian Boys ASpringfield RamblersCastletreasure15:45Craig Noonan
U13 DIVISION 2
CrosshavenMacroomCamden10:00Guy Clarke-Hurley
CorkbegBlarney UnitedWhitegate10:00Sean McDermott
Corinthian Boys ACarrigaline HiberniansCastletreasure13:15Craig Noonan
U13 DIVISION 3
IdleWatergrasshill United10:00
Midleton APark UnitedMidleton College Cricket Pitch10:00Aaron Walsh
Tramore AthleticLeesideTramore Park12:15Albert Vlastimir
InnishvillaGreenwoodJake O'Donoghue Park13:15Allan Martin
U13 DIVISION 4
Pearse CelticLos ZarcosCoffey's Field11:45Austin Stack
KanturkDouglas Hall BGurteenard14:15Brendan O'Regan
U13 DIVISION 5
St. Mary's BBlarney United ASt. Mary's Park10:00Conchur O'Conghaile
Macroom ARiverstown ATown Park Macroom10:00Andrzej Juszczak
Bweeng CelticMayfield UnitedBweeng Community Pitch12:45Razvan Neidoni
U13 DIVISION 6
Glounthaune UnitedCastleview AGlenmore Park10:00Ger Dobbs
Youghal United AWilton United AArdrath Park10:00Denis Morley
U13 DIVISION 8
IdleLeeds A14:30
U13 DIVISION 9
Watergrasshill United AAvondale United BSkehanagh Park10:00Jake O'Mullane
Macroom BRiverstown CTown Park Macroom11:15Andrzej Juszczak
SFAI U14 National Cup Cork Area
BandonLakewood Athletic ATown Park Bandon10:00Richard Bond
U14 PREMIER
Douglas HallRockmountMoneygourney10:00Pat Ryan
Watergrasshill UnitedSt. Mary'sSkehanagh Park11:15Jake O'Mullane
Carrigaline UnitedLakewood AthleticBallea East11:45David Quinn
Mallow UnitedMidletonSt. Gobnait's Park11:45Richard Fitzgerald
Corinthian BoysMallow TownCastletreasure11:45Craig Noonan
U14 DIVISION 1
RiverstownKinsaleGACA10:00TBA
BandonCarrigaline HiberniansTown Park Bandon10:00(P)
Springfield RamblersInnishvillaJohn Murphy Memorial Park10:00Jason O'Driscoll
LeesideYoughal UnitedLeeside Park12:30Jason O'Driscoll
PassageCarrigtwohill UnitedRockenham Park14:15David Quinn
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
CorkbegPassageWhitegate11:15Sean McDermott
LeedsMacroomLeeds Park11:45Pat Cambridge
KanturkMogeely FCGurteenard15:30Brendan O'Regan
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
CrosshavenYoughal UnitedCamden11:15Guy Clarke-Hurley
InnishvillaChurchvillaJake O'Donoghue Park11:45Allan Martin
Midleton BBandonKnockgriffin12:15Ger Dobbs
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 4
IdleMallow United A10:00
RichmondLeeside AKilleady12:30Richard Bond
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 6
Carrigtwohill United AEvertonBallyadam11:45Don Murray
Macroom ABandon ATown Park Macroom12:30Andrzej Juszczak
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 7
Fermoy ALos ZarcosCarrig Park10:00Dawid Krysa
Blarney United BLakewood Athletic BO'Shea Park10:00Colin Healy
Douglas Hall BCarrigaline United CMoneygourney11:30Pat Ryan
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
LeedsRiverstownLeeds Park10:00Pat Cambridge
Mallow UnitedMidletonSt. Gobnait's Park10:00Richard Fitzgerald
Mallow TownPassageMallow Racecourse10:00Razvan Neidoni
Corinthian BoysDouglas HallCastletreasure10:00Craig Noonan
Carrigaline UnitedLakewood AthleticBallea East10:00David Quinn
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
InnishvillaBandonJake O'Donoghue Park10:00Allan Martin
RockmountBallincolligRockmount Park10:00Derek Sheehan
KinsaleMayfield UnitedMadden Park10:00TBA
EvertonYoughal UnitedCoffey's Field10:00Austin Stack
Carrigtwohill UnitedCorinthian Boys ABallyadam10:00Don Murray
U10 Group 1 22/23
Douglas HallMidletonMoneygourney10:00Club Ref
Mallow UnitedRingmahon RangersSt. Gobnait's Park13:45Club Ref
Carrigaline UnitedMacroomBallea Park15:00Club Ref
Mallow TownIdle16:00
U10 Group 2 22/23
Lakewood AthleticKinsaleLakewood10:00Club Ref
Corinthian BoysAvondale UnitedCastletreasure10:00Club Ref
Leeside UnitedSpringfield RamblersGlenmore Park12:00Club Ref
Wilton UnitedPassagePat Bowdren Park14:00Club Ref
U10 Group 3 22/23
Watergrasshill UnitedLeedsSkehanagh Park10:00Club Ref
Blarney UnitedCastleviewO'Shea Park13:30Club Ref
RockmountYoughal UnitedRockmount Park13:45Club Ref
RiverstownEvertonGACA14:00Club Ref
U10 Group 4 22/23
Midleton ACarrigaline HiberniansKnockgriffin10:00Club Ref
FermoyInnishvillaCarrig Park12:00Club Ref
St. Mary'sRichmondSt. Mary's Park13:15Club Ref
CorkbegMayfield UnitedWhitegate13:15Club Ref
U10 Group 5 22/23
Douglas Hall AAvondale United AMoneygourney11:00Club Ref
BandonKinsale BTown Park Bandon12:00Club Ref
Wilton United ACorinthian Boys APat Bowdren Park15:00Club Ref
Carrigtwohill UnitedStrand UnitedBallyadam15:00Club Ref
U10 Group 6 22/23
Lakewood Athletic ALos ZarcosLakewood11:00Club Ref
BallinhassigKanturkGortnaglough11:00Club Ref
BallincolligButtevantThe Landing Field13:00Club Ref
Pearse CelticRiverstown ACoffey's Field13:45Club Ref
U10 Group 7 22/23
Leeside United AGreenwoodGlenmore Park10:00Club Ref
Ringmahon Rangers AKinsale ARingmahon Park11:00Club Ref
Carrigaline United ADouglas Hall BBallea Park16:00Club Ref
U10 Group 8 22/23
Macroom AMidleton BMurrayfield Small Sided11:00Club Ref
ChurchvillaKilreen CelticBallyduff11:00Club Ref
Springfield Ramblers AMallow Town AJohn Murphy Memorial Park12:00Club Ref
Rathcoole RoversCoachfordCooney Park13:00Club Ref
Total : 187