U13 LOCAL CUP 2018/19 - UPDATE   16/04/2019

U13 Local Cup






Rd 1 - 32 games, 1 bye….Rd 2 - 10 games, 13 byes





ROUND 1






1Riverstown A6-7Leeds A
2Carrigaline United A7-1Carrigaline United B
3Everton4-1Corinthian Boys B
4Kinsale A4-3Glounthaune United
5Churchvilla1-5Macroom
6Springfield Ramblers6-0
Ballinhassig
7Avondale United0-6Mallow United
8Park United A8-7Corinthian Boys D
9Castleview A6-0Carrigaline United C
10Watergrasshill United3-6Greenwood
11Crosshaven5-3Rockmount
12Bandon1-3Youghal United
13Lakewood Athletic B0-7Leeds  
14Kanturk4-0Bweeng Celtic
15Fermoy A3-1Strand United A
16Coachford2-7Corinthian Boys A
17Bandon A0-7Kinsale
18Lakewood Athletic A7-0Avondale United A
19Carrigtwohill United4-1Springfield Ramblers B
20Park United  1-2St. Mary's
21Wilton United A4-1Douglas Hall B
22Innishvilla3-0Passage
23Midleton A5-1Ringmahon Rangers A
24Mallow United A0-4Fermoy
25Grenagh United1-7Springfield Ramblers A
26Douglas Hall A4-5Richmond
27Riverstown 3-2Buttevant
28Castleview  6-0Mallow United B
29Corkbeg0-2Macroom A
30Buttevant A0-7Strand United   
31Corinthian Boys C1-3Leeside A
32Tramore Athletic0-5Carrigaline Hibernians
ByeEverton A





ROUND 2






ALeeds A1-7Carrigaline United A
BEverton4-3Kinsale A
CMacroom1-7Springfield Ramblers
DMallow United3-0Park United A
ECastleview A3-4Greenwood
FCrosshaven2-1Youghal United
GLeeds  3-0Kanturk
HFermoy A0-5Corinthian Boys A
IKinsale7-2Lakewood Athletic A
JCarrigtwohill United6-0Everton A




Byes - Winners of Match


20St. Mary's

21Wilton United A

22Innishvilla

23Midleton A

24Fermoy

25Springfield Ramblers A

26Richmond

27Riverstown

28Castleview

29Macroom A

30Strand United

31Leeside A

32Carrigaline Hibernians





Winners of Matches A to J plus Byes go into Last 32 Draw with 9 Premier Teams



Last 32
--------
Match 1 : Blarney United 0-1 Leeside
Match 2 : Innishvilla 6-0 Leeside A
Match 3 : Strand United 2-1 Corinthian Boys A
Match 4 : Carrigtwohill United 4-3 Richmond
Match 5 : Carrigaline United 3-0 Macroom A
Match 6 : Douglas Hall 3-0 Leeds
Match 7 : Corinthian Boys 3-0 Midleton A
Match 8 : Midleton  vs Ringmahon Rangers
Match 9 : Crosshaven 7-1 Kinsale
Match 10 : Mallow United vs Everton
Match 11 : Springfield Ramblers A 0-3 Mayfield United
Match 12 : Wilton United A 1-5 St. Mary's
Match 13 : Castleview vs Springfield Ramblers
Match 14 : Riverstown 7-3 Carrigaline United A
Match 15 : Carrigaline Hibernians 3-0 Fermoy
Match 16 : Lakewood Athletic 7-0 Greenwood

Last 16
--------
Match 17 : Carrigtwohill United vs Winner of Match 10
Match 18 : Strand United vs Carrigaline Hibernians
Match 19 : Mayfield United vs St. Mary's
Match 20 : Douglas Hall 3-0 Carrigaline United
Match 21 : Innishvilla vs Lakewood Athletic
Match 22 : Leeside vs Riverstown
Match 23 : Winner of Match 13 vs Corinthian Boys
Match 24 : Winner of Match 8 vs Crosshaven

Last 8
--------
Match 25 : Winner of Match 18 vs Douglas Hall
Match 26 : Winner of Match 21 vs Winner of Match 17
Match 27 : Winner of Match 24 vs Winner of Match 19
Match 28 : Winner of Match 23 vs Winner of Match 22

Semi Finals
--------
Match 29 : Winner of Match 27 vs Winner of Match 26
Match 30 : Winner of Match 28 vs Winner of Match 25

Final
------
Match 31 : Winner of Match 30 vs Winner of Match 29






League Management Software: SportLoMo
Website designed by Sports Manager