Clubs:
CSL Match Reports
SKECHERS U14 PREMIER
Douglas Hall 0 - 0 Corinthian Boys 10/11
Douglas Hall share honours with Corinthian Boys.
2nd placed Douglas Hall were held to a 0-0 draw by 4th placed Corinthian Boys at Moneygourney at 10 am

Douglas Hall has yet to be beaten in this competition, having won 3 out of its last 4 games.
Form: D W W W

Corinthian Boys has yet to be beaten in this competition, having won 2 out of its last 5 games.
Form: D W D W D

14/11/2019 21:01
SKECHERS U14 DIVISION 1
Innishvilla 1 - 3 Rockmount 10/11
Innishvilla lose to Rockmount.
3rd placed Innishvilla were beaten at home by 2nd placed Rockmount at Jake O'Donoghue Park at 11:15 am

Innishvilla
Form: L W D W W

Rockmount
Form: W W W L D W

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 7
Macroom B 2 - 5 Lakewood Athletic B 10/11
Macroom B beaten by Lakewood Athletic B.
League leaders Macroom B were beaten at home by 2nd placed Lakewood Athletic B at Town Park Macroom at 12:30 pm

Macroom B
Form: L W W W W L

Lakewood Athletic B are currently on a winning streak of 4 games.
Form: W W W W L

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 1
Mayfield United 0 - 3 Fermoy 2/11
Mayfield United despatched by Fermoy.
3rd placed Mayfield United were beaten at home by 4th placed Fermoy at Mayfield Park at 10 am

Mayfield United
Form: L L W W W L W L W

Fermoy
Form: W W L W W L L L L

14/11/2019 21:01
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 DIVISION 1
Leeds 3 - 0 Passage 10/11
Leeds despatch Passage.
4th placed Leeds won 3-0 against their visitors, 2nd placed Passage at Leeds Park at 10 am

Leeds
Form: W W D W L L

Passage
Form: L L W W D W W

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 5
Riverstown B 2 - 4 Tramore Athletic 9/11
Riverstown B are defeated by Tramore Athletic.
9th placed Riverstown B were beaten at home by 2nd placed Tramore Athletic at GACA at 11:15 am

Riverstown B
Form: L L W L L L

Tramore Athletic has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W W W

14/11/2019 21:01
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Springfield Ramblers 0 - 1 Rockmount 10/11
Springfield Ramblers beaten by Rockmount.
7th placed Springfield Ramblers were marginally beaten at home by 4th placed Rockmount at John Murphy Memorial Park at 10 am

Springfield Ramblers
Form: L W L W W L D L

Rockmount
Form: W W L D L D W

14/11/2019 21:01
SFAI SKECHERS U15 NATIONAL CUP
Ringmahon Rangers 5 - 0 Passage 2/11
Ringmahon Rangers beat Passage.
Ringmahon Rangers comprehensively won 5-0 against their visitors, Passage at Ringmahon Park at 11:15 am

Ringmahon Rangers has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

Passage
Form: L W

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 7
Mayfield United A 4 - 2 Springfield Ramblers A 9/11
Mayfield United A beat Springfield Ramblers A.
5th placed Mayfield United A won 4-2 against their visitors, 7th placed Springfield Ramblers A at Mayfield Park at 10 am

Mayfield United A
Form: W D L L L W W

Springfield Ramblers A
Form: L W W L

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 7
Kinsale B 2 - 5 Douglas Hall B 10/11
Kinsale B suffer defeat to Douglas Hall B.
6th placed Kinsale B were beaten at home by 4th placed Douglas Hall B at Madden Park at 11:30 am

Kinsale B
Form: L W L L W

Douglas Hall B
Form: W L W W L D

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 1
Castleview 3 - 0 Mayfield United 9/11
Castleview claim victory against Mayfield United.
League leaders Castleview won 3-0 against their visitors, 3rd placed Mayfield United at O'Sullivan Park at 12:15 pm

Castleview have yet to be beaten at home.
Form: W W L W W W W W

Mayfield United have won 3 out of 4 away games.
Form: L L W W W L W L W

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 5
Macroom A 3 - 3 Corinthian Boys B 10/11
Macroom A draw with Corinthian Boys B.
4th placed Macroom A were held to a 3-3 draw by 3rd placed Corinthian Boys B at Town Park Macroom at 11:15 am

Macroom A
Form: D W W L W

Corinthian Boys B has yet to be beaten in this competition, having won 3 out of its last 6 games.
Form: D D W W D W

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 6
Watergrasshill United A 2 - 5 Bandon A 10/11
Watergrasshill United A beaten by Bandon A.
8th placed Watergrasshill United A were beaten at home by 4th placed Bandon A at Skehanagh Park at 10 am

Watergrasshill United A
Form: L L L W D L L

Bandon A
Form: W L D W W

14/11/2019 21:01
JOMA / SPORTSGEAR DIRECT U16 PREMIER
Carrigaline United 3 - 0 Kinsale 10/11
Carrigaline United despatch Kinsale.
2nd placed Carrigaline United won 3-0 against their visitors, 7th placed Kinsale at Ballea East at 10 am

Carrigaline United have won 3 out of 4 home games.
Form: W L W L D D W W

Kinsale
Form: L L W L L D L W

14/11/2019 21:01
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 2
Corinthian Boys B 0 - 4 St. Mary's 9/11
Corinthian Boys B despatched by St. Mary's.
7th placed Corinthian Boys B were beaten at home by League leaders St. Mary's at Castletreasure at 11:30 am

Corinthian Boys B has yet to win in this competition.
Form: L D D L

St. Mary's has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W W W

14/11/2019 21:01
BLACKWATER MOTORS U12 DIVISION 1
Carrigtwohill United 3 - 0 Riverstown 10/11
Carrigtwohill United take all points from Riverstown.
6th placed Carrigtwohill United won 3-0 against their visitors, 3rd placed Riverstown at Ballyadam at 10 am

Carrigtwohill United
Form: W L D L W L L L W

Riverstown
Form: L W L L W W W

14/11/2019 21:01
U13 DIVISION 6
Richmond 6 - 0 Passage A 10/11
Richmond despatch Passage A.
League leaders Richmond comprehensively won 6-0 against their visitors, 10th placed Passage A at Killeady at 10 am

Richmond has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W W W W W

Passage A has yet to win in this competition.
Form: L D L L L L

14/11/2019 21:01
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 4
Lakewood Athletic A 3 - 3 Everton A 9/11
Lakewood Athletic A draw with Everton A.
5th placed Lakewood Athletic A were held to a 3-3 draw by 3rd placed Everton A at Lakewood at 10 am

Lakewood Athletic A
Form: D L W W D

Everton A has yet to be beaten in this competition, having won 3 out of its last 4 games.
Form: D W W W

14/11/2019 21:01
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
Coachford 4 - 1 Watergrasshill United A 9/11
Coachford take spoils against Watergrasshill United A.
League leaders Coachford won 4-1 against their visitors, 5th placed Watergrasshill United A at The Glebe, Coachford at 10 am

Coachford has yet to be beaten in this competition, having won every game.
Form: W W W

Watergrasshill United A
Form: L W W L L

14/11/2019 21:01
DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 DIVISION 3
Ballincollig 7 - 2 Youghal United 9/11
Ballincollig claim victory against Youghal United.
4th placed Ballincollig comprehensively won 7-2 against their visitors, 6th placed Youghal United at The Landing Field at 12:30 pm

Ballincollig
Form: W D W L L

Youghal United
Form: L W L L W

14/11/2019 21:01