Club Notes

Eddie Healy U11 Cup Draw

Tuesday 25th April, 2017


The following is the Eddie Healy U11 Cup Draw:Round 1--------Participant gets a bye : CorkbegParticipant gets a bye : Midleton AMatch 1 : Douglas Hall A 6-5 Riverstown AMatch 2 : Wilton United vs Strand UnitedMatch 3 : St. Mary's vs BandonMatch 4 : Carrigtwohill United 1-4 Carrigaline United AMatch 5 : Temple United 1-7 Carrigaline UnitedMatch 6 : Watergrasshill United 4-3 KinsaleMatch 7 : Corinthian Boys B 0-6...

Joma/SportsGear Direct U16 Cup Draw

Sunday 23rd April, 2017


JOMA/SPORTSGEAR DIRECT U16 CUPPRELIMINARY RD16 Matches, 6 Byes (into last 32)1Springfield Ramblers A 2Bandon 42Watergrasshill United 7Lakewood Athletic A 53St. Mary's 4Youghal United 04Passage 6Carrigaline United A 15Corinthian Boys A 0Kinsale 46Midleton 3Mayfield United 47Fermoy 3Leeside 78Ringmahon Rangers A 4Carrigaline Hibernians 59Corkbeg 3Richmond 010Mallow United 3Riverstown A...

Dennehy's Health & Fitness U15 Cup Draw

Sunday 23rd April, 2017


DENNEHY'S HEALTH & FITNESS U15 CUPPRELIMINARY RD13 Matches, 10 Byes (to get 23 teams to join 9 Premier teams in last 32 draw)1Greenwood 1Springfield Ramblers 22Innishvilla 5Wilton United 23Ballincollig 1Carrigaline Hibernians 34Youghal United 4Fermoy 05Bandon 2Killinardrish Coachford 06Everton 3Corkbeg 07St. Mary's A 7Passage 08Riverstown 7Watergrasshill United A 09Churchvilla...

Skechers U14 Cup Draw

Sunday 23rd April, 2017


SKECHERS U14 CUPPRELIMINARY RD5 Matches, 39 Byes1Mayfield United 7Churchvilla 22Richmond 7Ballinhassig 13Wilton United 2Greenwood 04Bandon 5Ballincollig 35Douglas Hall A 3Fermoy 1ByeBlarney UnitedByeCarrigaline United BByeBallincollig AByeLakewood Athletic AByeCrosshavenByeCastleviewByeStrand UnitedByeTramore AthleticByeEverton AByeRiverstown AByeMallow United AByeAvondale...

Oriel House Hotel U13 Cup Draw

Sunday 23rd April, 2017


ORIEL HOUSE HOTEL U13 CUPPRELIMINARY RD13 Matches, 31 Byes1Everton 0Carrigtwohill United 32Crosshaven 4Carrigaline Hibernians 13Buttevant A 1St. Mary's A 74Glounthaune United 0Blarney United A 15Douglas Hall B 0Richmond 76Leeds A 2Kinsale A 67Youghal United 4Innishvilla 1 8Avondale United 4Kilreen Celtic 19Passage A 2Riverstown 410Douglas Hall A 1Rockmount 311Castleview A 2Corinthian Boys B...

Blackwater Motors U12 Cup Draw

Sunday 23rd April, 2017


BLACKWATER MOTORS U12 CUPPRELIMINARY RD19 matches, 25 Byes1Watergrasshill United A 2Wilton United B 32Rockmount A 0Avondale United 63Youghal United 2St. Mary's 34Everton 7Leeside B 05Strand United 2Wilton United A 06Leeside A 0Greenwood 77Fermoy A 3Carrigaline United A 18Passage 2Crosshaven 39Corinthian Boys A 3Riverstown A 010Ballincollig 0Mallow Town 511Mallow United A 1Carrigtwohill United...

U14 Leonard Gould Cup Draw

Thursday 16th March, 2017


U14 Leonard Gould Cup DrawRound 1Participant gets a bye: Grenagh UnitedParticipant gets a bye: GreenwoodParticipant gets a bye: ButtevantParticipant gets a bye: Midleton AParticipant gets a bye: BallinhassigParticipant gets a bye: Castleview AParticipant gets a bye: Carrigaline United AParticipant gets a bye: FermoyParticipant gets a bye: Tramore AthleticParticipant gets a bye:...

U12 Albert Conboye Cup Draw

Thursday 16th March, 2017


U12 Albert Conboye Cup DrawRound 1Participant gets a bye: Lakewood Athletic BParticipant gets a bye: CrosshavenParticipant gets a bye: Carrigaline United BParticipant gets a bye: Strand UnitedParticipant gets a bye: Riverstown BParticipant gets a bye: Grenagh UnitedParticipant gets a bye: RichmondParticipant gets a bye: Leeside BParticipant gets a bye: CorkbegParticipant gets a bye:...

U16 John Cooke Cup Draw

Thursday 16th March, 2017


U16 John Cooke Cup DrawRound 1Participant gets a bye: PassageParticipant gets a bye: Carrigtwohill UnitedParticipant gets a bye: Kilreen CelticParticipant gets a bye: Lakewood Athletic AMatch 1: Strand United 5-2 CrosshavenMatch 2: Park United 7-1 St Marys AMatch 3: Springfield Ramblers B 2-3 Avondale UnitedMatch 4: Riverstown A vs MidletonMatch 5: Watergrasshill United 7-8 Mayfield UnitedMatch 6:...

U13 Con Elliott Cup Draw

Friday 10th March, 2017


U13 Con Elliott Cup DrawRound 1Participant gets a bye: Tramore AthleticParticipant gets a bye: Douglas Hall BParticipant gets a bye: Douglas Hall AParticipant gets a bye: Carrigaline HibsParticipant gets a bye: Carrigaline United BParticipant gets a bye: EvertonParticipant gets a bye: LeesideParticipant gets a bye: PassageParticipant gets a bye: Lakewood Athletic AParticipant gets a bye: Blarney United...

U15 Neil Welch Cup Draw

Friday 10th March, 2017


U15 Neil Welch Cup DrawRound 1Participant gets a bye: Watergrasshill UnitedParticipant gets a bye: Carrigaline United AParticipant gets a bye: GreenwoodParticipant gets a bye; InnishvillaMatch 1: Kinsale 2-3 Blarney United BMatch 2: Douglas Hall A 7-3 PassageMatch 3: Killinardrish Coachford 2-3 Wilton UnitedMatch 4: Springfield Ramblers A 0-1 CorkbegMatch 5: Kanturk 3-2 ChurchvillaMatch 6: Rockmount A...

U12 Skechers National Cup Draw Last 32 onwards

Sunday 11th December, 2016


http://www.sfai.ie/index.php/under-12-sfai-cup/round-of-32-u-12http://www.sfai.ie/index.php/under-12-sfai-cup/cork-u-12

U13 Skechers National Cup Draw Last 32 onwards

Sunday 11th December, 2016


http://www.sfai.ie/index.php/under-13-sfai-cup/round-of-32-u-13http://www.sfai.ie/index.php/under-13-sfai-cup/cork-u-13

U14 Skechers National Cup Draw Last 32 onwards

Sunday 11th December, 2016


http://www.sfai.ie/index.php/under-14-sfai-cup/round-of-32-u14http://www.sfai.ie/index.php/under-14-sfai-cup/cork-u14

U15 Skechers National Cup Draw Last 32 onwards

Sunday 11th December, 2016


http://www.sfai.ie/index.php/under-15-sfai-cup/round-of-32-u15http://www.sfai.ie/index.php/under-15-sfai-cup/cork-u15

U16 Skechers National Cup Draw Last 32 onwards

Sunday 11th December, 2016


http://www.sfai.ie/index.php/under-16-sfai-cup/round-of-32-u16http://www.sfai.ie/index.php/under-16-sfai-cup/cork-u16