Oriel House Hotel U13 Cup Draw 2017-05-08 20:01:00

ORIEL HOUSE HOTEL U13 CUP





PRELIMINARY RD


13 Matches, 31 Byes



1
Everton 0


Carrigtwohill United 3



2
Crosshaven 4


Carrigaline Hibernians 1



3
Buttevant A 1


St. Mary's A 7



4
Glounthaune United 0


Blarney United A 1



5
Douglas Hall B 0


Richmond 7



6
Leeds A 2


Kinsale A 6



7
Youghal United 4


Innishvilla 1


 
8
Avondale United 4


Kilreen Celtic 1



9
Passage A 2


Riverstown 4



10
Douglas Hall A 1


Rockmount 3



11
Castleview A 2


Corinthian Boys B 6



12
Corinthian Boys A 1


Buttevant 2



13
Lakewood Athletic  A 7


Churchvilla 1



Bye
Leeds



Bye
Cobh Ramblers



Bye
Carrigaline United A



Bye
Mallow United A



Bye
Watergrasshill United



Bye
Mallow United B



Bye
St. Mary's



Bye
Springfield Ramblers



Bye
Ballincollig



Bye
Corkbeg



Bye
Passage



Bye
Riverstown A



Bye
Avondale United A



Bye
Ringmahon Rangers A



Bye
Carrigaline United B



Bye
Bandon



Bye
Leeside



Bye
Fermoy



Bye
Macroom A



Bye
Strand United



Bye
Ballinhassig



Bye
Wilton United



Bye
Tramore Athletic



Bye
Park United



Bye
Kinsale



Bye
Midleton A



Bye
Kanturk



Bye
Watergrasshill United A



Bye
Fermoy A



Bye
Mayfield United



Bye
Greenwood



RD 1
22 Matches (to decide 22 qualifiers to join 10 Premier teams in last 32 draw)


Winner 1 Carrigtwohill United 0
v
Winner 2 Crosshaven 3



Winner 3 St. Mary's A 4
v
Winner 4 Blarney United A 1



Winner 5 Richmond 5
v
Winner 6 Kinsale A 1



Winner 7 Youghal United 3
v
Winner 8 Avondale United 0



Winner 9 Riverstown 0
v
Winner 10 Rockmount 5



Winner 11 Corinthian Boys  B 1
v
Winner 12 Buttevant 0



Winner 13 Lakewood Athletic A 1
v
Leeds 2

Cobh Ramblers 2
v
Carrigaline United A 1

Mallow United A 0
v
Watergrasshill United 7

Mallow United B 0
v
St. Mary's 7

Springfield Ramblers 3
v
Ballincollig 0

Corkbeg 2
v
Passage 1

Riverstown A 0
v
Avondale United A 3

Ringmahon Rangers A 6
v
Carrigaline United B 0

Bandon 5
v
Leeside 0

Fermoy 7
v
Macroom A 0

Strand United 2
v
Ballinhassig 0

Wilton United 2
v
Tramore Athletic 4

Park United 1
v
Kinsale 4

Midleton A 0
v
Kanturk 1

Watergrasshill United A 3
v
Fermoy A 1

Mayfield United 1
v
Greenwood 7


Last 32

1 - Castleview 6-1 Fermoy

2 - Youghal United 0-5 Carrigaline United

3 - Ringmahon Rangers 3-0 Cobh Ramblers

4 - Midleton 2-0 Richmond

5 - Corkbeg 2-7 Corinthian Boys

6 - Bandon 3-0 Greenwood

7 - St. Mary's A 5-0 Watergrasshill United A

8 - Tramore Athletic 0-4 Springfield Ramblers 

9 - Ringmahon Rangers A 3-0 Avondale United A

10 - Rockmount 0-2 Douglas Hall

11 - Leeds 1-2 Blarney United

12 - Mallow United 1-3 Watergrasshill United

13 - St. Mary's 3-0 Kinsale

14 - Macroom 7-0 Corinthian Boys B

15 - Kanturk 2-3 Strand United

16 - Lakewood Athletic 3-1 Crosshaven


Last 16

A - Castleview 1-3 Carrigaline United

B - Ringmahon Rangers 3-2 Midleton

C - Corinthian Boys 6-0 Bandon

D - St. Mary's A 1-3 Springfield Ramblers

E - Ringmahon Rangers A 0-7 Douglas Hall

F - 11 Blarney United 4-1 Watergrasshill United

G - St. Mary's 4-5 Macroom

H - Strand United 2-3 Lakewood Athletic


Last 8

1 - Carrigaline United 2-0 Ringmahon Rangers

2 - Corinthian Boys 3-1 Springfield Ramblers (on pens 1-1 aet)

3 - Douglas Hall 1-0 Blarney United

4 - Macroom 1-2 Lakewood Athletic


Semi Final (Draw done for home advantage)

A - Corinthian Boys 0-2 Carrigaline United - Castletreasure 

B - Lakewood Athletic 1-2 Douglas Hall - Lakewood


Final

A Carrigaline United v B Douglas Hall