Skechers U14 Cup Draw 2017-04-23 22:02:00

SKECHERS U14 CUP





PRELIMINARY RD


5 Matches, 39 Byes



1
Mayfield United 7


Churchvilla 2



2
Richmond 7


Ballinhassig 1



3
Wilton United 2


Greenwood 0



4
Bandon 5


Ballincollig 3



5
Douglas Hall A 3


Fermoy 1



Bye
Blarney United



Bye
Carrigaline United B



Bye
Ballincollig A



Bye
Lakewood Athletic A



Bye
Crosshaven



Bye
Castleview



Bye
Strand United



Bye
Tramore Athletic



Bye
Everton A



Bye
Riverstown A



Bye
Mallow United A



Bye
Avondale United



Bye
Corinthian Boys A



Bye
Innishvilla



Bye
St. Mary's A



Bye
Everton



Bye
Youghal United



Bye
Macroom



Bye
Park United



Bye
Temple United



Bye
Carrigaline United A



Bye
Castleview A



Bye
Lakewood Athletic B



Bye
Avondale United B



Bye
Springfield Ramblers A



Bye
Ringmahon Rangers



Bye
Mallow United



Bye
Blarney United A



Bye
Riverstown B



Bye
Kilreen Celtic



Bye
Avondale United A



Bye
Leeds



Bye
Midleton A



Bye
Kinsale



Bye
Grenagh United



Bye
Carrigaline Hibernians



Bye
Carrigtwohill United



Bye
Buttevant



Bye
Passage



RD 1
22 Matches (to decide 22 qualifiers to join 10 Premier teams in last 32 draw)


Winner 1 Mayfield United 7
v
Winner 2 Richmond 1



Winner 3 Wilton United 3
v
Winner 4 Bandon 2



Winner 5 Douglas Hall A 8
v
Blarney United 7

Carrigaline United B 0
v
Ballincollig A 7

Lakewood Athletic A 2
v
Crosshaven 7

Castleview 2
v
Strand United 0

Tramore Athletic 3
v
Everton A 0

Riverstown A 5
v
Mallow United A 1

Avondale United 3
v
Corinthian Boys A 5

Innishvilla 2
v
St. Mary's A 1

Everton 2
v
Youghal United 1

Macroom 4
v
Park United 2

Temple United 0
v
Carrigaline United A 3

Castleview A 3
v
Lakewood Athletic B 0

Avondale United B 3
v
Springfield Ramblers A 4

Ringmahon Rangers 1
v
Mallow United 2

Blarney United A 1
v
Riverstown B 0

Kilreen Celtic 7
v
Avondale United A 3

Leeds 2
v
Midleton A 1

Kinsale 4
v
Grenagh United 2

Carrigaline Hibernians 2
v
Carrigtwohill United 1

Buttevant 2
v
Passage 1


Last 32

1 - Castleview A 1-3 Ballincollig A

2 - Mayfield United 3-1 Blarney United A

3 - Riverstown A 2-7 Castleview

4 - Carrigaline United 3-0 Douglas Hall A

5 - Macroom 1-3 Rockmount

6 - Lakewood Athletic 0-2 Midleton

7 - Corinthian Boys 3-0 Crosshaven

8 - Corinthian Boys A 6-0 Carrigaline United A

9 - Springfield Ramblers A 0-6 Douglas Hall

10 - Kilreen Celtic 2-7 Riverstown

11 - Leeds 0-4 St. Mary's

12 - Kinsale 0-3 Wilton United

13 - Mallow United 3-2 Buttevant

14 - Everton 0-6 Springfield Ramblers

15 - Innishvilla 6-0 Tramore Athletic

16 - Carrigaline Hibernians 0-2 Watergrasshill United


Last 16

A - Ballincollig A 3-4 Mayfield United 

B - Castleview 1-4 Carrigaline United

C - Rockmount 0-3 Midleton

D - Corinthian Boys 5-0 Corinthian Boys A

E - Douglas Hall 7-2 Riverstown

F - St. Mary's 1-0 Wilton United

G - Mallow United 0-1 Springfield Ramblers

H - Innishvilla 2-5 Watergrasshill United


Last 8

1 - Mayfield United v Carrigaline United

2 - Midleton v Corinthian Boys

3 - Douglas Hall v St. Mary's

4 - Springfield Ramblers v Watergrasshill United


Semi Final (Draw to be done for home advantage)

A - 1 Mayfield United or Carrigaline United v 2 Midleton or Corinthian Boys

B - 3 Douglas Hall or St. Marys v 4 Springfield Ramblers or Watergrasshill United


Final

A v B